Nowość: adapter do pomiaru napięcia sensART VMAC

W listopadzie 2020 roku Protektel Sp. z o.o. wprowadził do oferty adapter do pomiaru napięcia sensART VMAC. Urządzenie umożliwia współpracę nowoczesnych sensorów napięciowych z klasycznymi zabezpieczeniami elektronicznymi.

Adapter do pomiaru napięcia sensART VMAC służy do połączenia i współpracy sensorów napięciowych z klasycznymi zabezpieczeniami zasilanymi przez konwencjonalne przekładniki napięciowe. Producentem rozwiązania jest firma Arteche. Urządzenie z powodzeniem działa u klientów w Hiszpanii np. Endesa czy Enel.

Oszczędność pieniędzy dzięki sensART VMAC

Nowe rozwiązanie w ofercie Protektel dedykowane jest do pracy w rozdzielnicach SN z pomiarem napięcia ze szczególnym uwzględnieniem dołączanych odnawialnych źródeł energii. sensART VMAC umożliwia użytkownikom – operatorom systemów dystrybucyjnych, prywatnym inwestorom OZE – dołączanie kolejnych punktów OZE bez poważnej modernizacji istniejących rozdzielnic i systemów zabezpieczeń, a co za tym idzie bez ponoszenia wysokich kosztów.

Rozwiązanie przydatne przy modernizacjach

sensART VMAC doskonale sprawdza się także przy modernizacji rozdzielnic. Urządzenie stosuje się w celu zapewnienia współpracy nowoczesnych sensorów napięciowych z zainstalowanymi systemami zabezpieczeń, które wcześniej przystosowane były do działania z klasycznymi przekładnikami napięciowymi.

Zalety sensART VMAC, które doceniają użytkownicy:

1. łatwość instalacji,
2. niezawodność w działaniu,
3. uniwersalność,
4. oszczędność pieniędzy,
5. a przede wszystkim – przydatność.

Dane techniczne sensART VMAC dostępne są w karcie katalogowej: POBIERZ.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 29 752 57 84 lub e-mailowo protektel@protektel.pl.